Felszerelés

A székhely intézményben 5+1 bölcsődei, a telephely intézményben 2 tágas korszerűen, esztétikusan  berendezett csoportszoba várja a gyerekeket.

Mindkét óvodában mozgásfejlesztő eszközökkel felszerelt tornaszoba áll rendelkezésre, ami helyszíne közös óvodai programoknak is. A közlekedő helyiségek tágasak, az évszaknak, aktualitásoknak megfelelően dekoráljuk azokat.
Mindkét óvoda udvara tágas, rendelkezik terasszal, napos, árnyékos, füves résszel, az uniós szabványnak megfelelő játékokkal (többfunkciós vár, lengőhinta, fészekhinta, mérleghinta, homokozó) Vannak kerékpárok, asztalok, padok, homokozó játékok, labdák, karikák, dömperek.
Óvodánk rendelkezik a pedagógiai programunk megvalósításához szükséges, jogszabályban rögzített tárgyi feltételekkel.
A program a művészetek eszközeivel kíván hatni a gyermek személyiségére, ezért a következő eszközök, játékok, tárgyak egészítik ki a készletet.

Eszközök:

Esztétikus mesekuckó, puha párnák, meleg szőnyegek, kincsesláda, bábok, könyvek, gyertyák, magnó, albumok tanult mondókákról, versekről, mesékről, mesekönyvek, verses könyvek.
Hangszerek: furulya, metallofon, dob, ritmusdob, csörgő, triangulum, cintányér, kisebb- nagyobb csengő, minden csoportnak szintetizátor, szimbólumok a tanult dalokról.
Képalakításhoz különböző méretű rajzlapok, színes papírok, festékek, színes ceruzák, zsírkréták, pasztellkréták, filctollak, viaszkréták, fonalak, anyagok, madzagok, esztétikus polc és egy tábla, amelyre a gyerekek kitűzhetik rajzaikat.
Plasztikai munkákhoz gyurma, fadarabok, termések, magok, kavicsok, fonalak.
Esztétikus ovi – galéria, ahol néhány alkotás kiállítható.
Hagyományokat őrző kiállítás.
Videó- lejátszó, televízió, projektor, kivetítő vászon, videó kamera vagy fényképezőgép, minden csoportnak CD magnó, a gyerekek zenei élményközvetítéséhez,  az óvodai ünnepekhez kapcsolódó hagyományok rögzítéséhez, a felvételek többszöri megtekintéséhez.
Szakkönyvek, folyóiratok.
Az óvoda színvilágának megkomponálásához szükséges alkotások, textíliák, díszek.
Mozgásfejlesztő eszközök (labdák, hengerek, kúpok, szőnyegek, karikák, bordásfal, egyensúlyozó padok, és szerek, zsámolyok, szalagok, botok, babzsák, mozgáskotta, szalagok stb)
Egész alakot láttató tükör.
Fejlesztő játékok.
A csoportszobák, öltözők, és folyosók az évszakoknak és aktualitásoknak megfelelően díszítettek.
A berendezési tárgyak praktikusak, célszerűek, esztétikusak, világosak.
NKANTICA CSOPORT

Címünk:

2531 Tokod, Köztársaság út 3.
2531 Tokod-Üveggyár Hunyadi utca 23.

Nyitva tartunk

Hétfő - Péntek: 05:00 - 16:00